Eesti Kirjandusmuuseumi, Eesti Rahvusraamatukogu ja OÜ Digira koostöös on 2014. ja 2015. aasta jooksul valminud 175 raamatut Eesti kirjandusklassikast epub formaadis.

Eesti Kirjandusmuuseumi poolt on 2015. aastal e-raamatuna taasavaldatud 1875. a „KALEVIPOJA“ väljaanne, Lydia Koidula esimesed luulekogud, Ado Grenzsteini luuletused, aga ka GUSTAV SUITSU „Elu tuli“ ja „Tuulemaa“ ning ERNI HIIRE luulekogud „Arlekinaad“ ja „Huhu. Merituulen“. Taasilmunud on FRIEDEBERT TUGLASE „Felix Ormusson“, samuti hulk Jakob Kõrvi, Jaak Järve, Andres Saali ning Ernst Peterson-Särgava jutustusi. Näitekirjanduse klassikat esindavad August Kitzbergi „Kauka jumal“ ning Eduard Vilde „Pisuhänd“ ja „Tabamata ime“. Kollektsiooni täiendavad Karl Eineri poolt kohandatud Kalevipoja-teemalised lasteraamatud ning Jüri Parijõe „Suur Tõll“.

Samas sarjas ilmusid Kirjandusmuuseumi poolt 2014. aastal Juhan Liivi, Anna Haava, Marie Heibergi, Villem Ridala, MARIE UNDERI, ARTUR ADSONI, BETTI ALVERI, HEITI TALVIKU jt luulekogud, J. V. Jannseni, Lilli Suburgi, Jakob Pärna, Eduard Bornhöhe, A. H. Tammsaare, FRIEDEBERT TUGLASE, Eduard Vilde, KARL RISTIKIVI jt romaanid ja jutustused, August Kitzbergi näidendid ja mälestused jpm.

Ka Rahvusraamatukogu on kahe aasta vältel e-raamatuna taasavaldanud Juhan Liivi, Villem Ridala, A. H. Tammsaare, Friedebert Tuglase, Eduard Vilde, Betti Alveri, jt loomingut.

Nutiseadmesõbralikus epub-formaadis e-raamatud saab tasuta alla laadida Digarist (www.digar.ee). Raamatute originaali koos rohke taustainfo ja fotomaterjaliga autori ja ilmumisajastu kohta saab vaadata Eesti kultuuriloolisest veebist Kreutzwaldi sajand (krzwlive.kirmus.ee/).

 

Eesti Kirjandusmuuseumis töötasid e-väljaannete ettevalmistamisel Marju Mikkel, Krista Ojasaar, Ülle Kaart ja projektijuht Marin Laak. Täname koostöö eest Tartu Linnaraamatukogu!